درباره لوکوپوک

تاریخچه

لوکوپوک در سال 82 به عنوان یک حراجی اینترنتی شروع به کار نمود، متاسفانه به علت آماده نبودن زیرساخت های ارتباطی و تبادلات مالی مناسب، این پروژه یک سال بعد متوقف شد، تا در یک موقعیت مناسب، با یک طرح تجاری منسجم و بستر مناسب آغاز به کار نماید.

این اتفاق خوب در تاریخ 12 مرداد 87 با یک نیازمندیهای اینترنتی و یک بستر مناسب فنی جهت توسعه های آتی در دامنه www.locopoc.com رخ داد. و سپس در سال 89 با پنل ارسال و دریافت پیامک لوکوپوک در آدرس اینترنتی sms.locopoc.com و سال 90 با کاتالوگ الکترونیکی لوکوپوک با نام تجاری دفترک در آدرس daftarak.locopoc.com ادامه یافت.
البته این بخش ها، تنها گام کوچکی از یک طرح تجاری بزرگ است که لوکوپوک آن را دنبال خواهد نمود.

لوکوپوک به دنبال توسعه بستری می باشد که کاربران ایرانی در آن بتوانند با آرامش و اعتماد، تجارت خود را در پهنه وب گسترش دهند و قطعا این مهم بدون حضور رنگین کاربران خوش فکر و خلاق ایرانی اتفاق نخواهد افتاد.

چشم انداز

تبدیل داده های رفتاری کاربران به اطلاعاتی که خریداران را در جهت خرید بهتر راهنمایی نموده و فروشندگان در جهت ارائه بهترمحصولات و خدمات خود یاری کند.

تا کنون به اين مساله توجه کرده ايد که وقتي می خواهيد کالاي بخريد، چه روندي را براي خريد کالا طي مي کنيد، به احتمال زياد اولين کاري که انجام می دهيد، از خانواده خود در مورد اينکه آشنايي دارند، سوال می‌کنيد، در صورت منفي بودن جواب به سراغ دوستان و دوست دوستان می رويد و در نهايت اگر آشنايي پيدا نکرديد به سراغ آگهي ها و صفحات روزنامه ها می روید. و با حالتي نامطمئن کالاي مورد نظر خود را تهيه مي‌کنيد.
فکر کنيد، اگر امکاني بود که به شما پاسخ سوالاتی از قبیل زیر را می داد چه اتفاقی می افتاد؟

  • فروشنده کالای x چقدر در ارائه محصولات خود صادق است؟
  • چند درصد از خریداران این کالا، از خرید خود رضایت دارند؟
  • چرا کالای x از کالای y گرانتر است؟ و ...